2013 m. balandžio 18 d., ketvirtadienis

Morenginiai pyragaičiai

Turiu jums gerą naujieną -  jeigu jums gyvenimas nesaldus, tai aš jus tuoj pat informuosiu, kaip jį smarkiai pasisaldinti. Šitie morenginiai pyragėliai yra tiesiog velnio siųstas ir pamestas receptas. Iš tiesų tai turėtų būti vienas didelis tortas, kuris vadinasi ,,Grafo pilies griuvėsiai", bet aš jau buvau kepus tortą pagal šį receptą, todėl nusprendžiau, kad daug patogiau jį pateikti individualiomis porcijomis. Visu pirma dėl to, kad kaip pamatysite biskvitą reikia maudyti šokolade, o 6 mažus apskritimukus išmaudyt daug lengviau. Visu antra viskas vėl gi susiveda į saldumą - jie tikrai saldūs, ir tas saldumas jaučiasi mažiau, kai porcija nedidelė, ir visu trečia - aš nemėgstu netvarkingų tortų, tą prasme nelygūs kraštai ir t.t. todėl dalis ,,suplėšykite biskvitą'' mane siaubingai gąsdino, ir aš tą dali praleidau jau pirmą kartą gamindama tortą, todėl išėjo kažkas panašaus į grafo pilį po renovacijos. 
Pats skonis tikrai turtingas - brendyje mirkytos slyvos, kiaušininis kremas, o dar tas šokolade mirkytas biskvitas.
Šį kartą produktų kieki dalinau per pusę, gavosi 6 pyragaičiai. Būtent tiek apskritimų išsispaudžia su apversta stikline iš biskvito, kepto 24 cm skersmens formoje. 


Reikės:

Morengams:

4 baltymai
200 g. cukraus
1/2 v. š. krakmolo

Biskvitams:

2 kiaušiniai
65 g. cukraus
2,5 g. kepimo miltelių
80 g. miltų
1/2 v.š. aliejaus
1/4 citrinos sulčių

Šokoladinis kremas:

75 g. džiovintų slyvų be kauliukų
1/6 st. brendžio
100 ml. pieno
50 g. cukraus
1,5 v.š. kakavos
25 g. juodojo šokolado
35 g. sviesto

Kiaušininis kremas:

4 tryniai
75 ml pieno
75 g. cukraus
100 g. sviesto
1/2 pakelio vanilinio cukraus

Paruošimas:

Morengai:

Baltymus išplakti iki standžių putų, palaipsniui berti cukrų, plakti iki labai standžių putų, kol cukraus nesijaus tarp pirštų. Tuomet 1/4 baltymų masės atidėti, o į likusią suberti krakmolą ir dar šiek tiek paplakti. 
Iš baltymų, į kuriuos subėrėte krakmolą ant skardos užtiestos kepimo popieriumi, konditerinio švirkšto arba šaukšto pagalba suformuokite 6 apskritimus,- krepšelius būsimiems pyragaičiams. 
Iš atidėtų baltymų suformuokite mažyčius morengus, kuriais puošite pyragaičius. Skardą su paruoštais morengais statome į šaltą orkaitę, tuomet pradedame kaitinti iki 100 laipsnių ir džioviname baltymus apie 2 h.

Kol morengai džiūsta protingiausias sekantis žingsnis yra gaminti šokoladinį kremą, nes orkaitė juk užimta.

Šokoladinis kremas:

Slyvas supjaustom maždaug į 4 dalis, užpilam brendžiu ir šiek tiek palaikom. Nors galima mirkyti per naktį, nelabai to reikia, nes vis vien viską supilsime į kremą. Taigi kol slyvos mirksta į puodą pilam pieną, kakavą ir cukrų. Viską kaitinam kol masė taps vientisa. Tuomet nukeliam nuo ugnies ir suberiam sviestą bei šokoladą. Išmaišom iki vienalytės masės. Suberiam slyvas. Atvėsinam

Nors vis dar nepraėjo 2 h. ir morengai vis dar džiūsta, tarkim praėjus 2 h. kepame biskvitą.

Biskvitas:

Baltymus išplakti iki standžių putų, po truputi suberti cukrų ir išplakti kol nesijaus cukraus. Kitame inde plakti trynius, citrinos sultis ir kepimo miltelius kol masė šiek tiek padidės, tuomet supilti aliejų. Tuomet į šią masę dedam pusę miltų, išmaišom, dedam 1/3 baltymų, vėl išmaišom. Tuomet likusius miltus, ir vėl išmaiškom, galiausiai dedam likusius baltymus per du kartus. Viską atsargiai išmaišom, dedam į 24 cm skersmens apvalią formą ir kepam iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje kol iškeps.

Iškepus ir atvėsus bisvkitui, išspaudžiame iš jo 6 apskritimus. Šiuos apskritimus gerai aptepame šokoladiniu  kremu ir abiejų pusių. Dalį šokoladinio kremo pasilikite papuošimui, slyvas taip pat pasilaikykite, jos bus naudojamos tiek kaip įdaras, tiek kaip papuošimas ant viršaus.

Galiausiai reikia gaminti kiaušininį kremą:

Jeigu mėgstat plakti šaltą sviestą, tai iš karto įspėju, kad čia to padaryti nepavyks. Sviestas tikrai turi būti minkštas. 
Tačiau pirmiausia gaminam trynių masę - puode sumaišom trynius cukrų ir pieną. Viską statom ant nedidelės ugnies ir plakam šluotele, masė ims tirštėti, kai masė sutirštės ir ims burbuliuoti, nukeliam ją nuo ugnies ir visiškai atvėsinam. 
Tuomet išplakam minkštą sviestą, suberiam vanilinį cukrų ir po truputi dedam kiaušinių kremą. Kremas paruoštas.

Surinkimas:

Imame morenginį pagrindą,ant jo dedame kelias šokoladuotas slyvas, tuomet šokolade mirkytą biskvitą, aptepame pyragėlį 1/6 kiaušininiu kremu iš visų pusių, taip paslėpdami biskvitą. Tuomet apdeliojame viršų mažais morengiukais bei šokoladinėmis slyvomis, viską šiek tiek aplaistome likusiu šokoladiniu kremu, kuriame mirko biskvitai. Taip darome su visais likusiais pyragėliais.

Skanaus!

Šaltinis: čia

2 komentarai:

  1. Laba, išbandžiau šį receptą. Labai ilgai ruošiausi, nes maniau, kad čia vos ne dienos darbas :D. O iš tikrųjų nerealiai pavyko. Tokį skanėstą senai bevalgiau, kitą kartą bandysiu daryt didelį tortą. Ačiū už nuostabią idėja ir dar nuostabesnį jos pateikimą :)

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Sveiki, taip pyragėliai tikrai labai skanūs ypač tiems kurie mėgsta šiek tiek pasisaldinti gyvenimą, džiugu, kad patiko ir mėginsite dar kartą! Darbo nėra tiek ir daug, tačiau pabosta laukti kol 2h. džiūsta morengai :) Gaminant vieną tortą nepamirškite padvigubinti produktų kiekio, kadangi kitaip gausis nedidelis tortukas. :)

      Panaikinti